Biografia
                                                                   
         

        Zaledwie tydzień po występie w Polsce, Sandra dała świetny koncert w niemieckim Büsum. Usłyszeć można było głównie stare przeboje, te tradycyjne jak "Maria Magdalena", ale były również te których nie słyszano na żywo, oraz jeden utwór z ostatniego albumu.

    
Koncert w Büsum

      Podobnie jak na kilku poprzednich wyjazdach, również i tym razem Sandra pojawiła się ze swym partnerem Olafem, który towarzyszył jej wszędzie, wspierał ją i pomagał. Nie przeszkadzali mu fani, którzy tłumnie prosili o autografy. Cierpliwy, uśmiechnięty, życzliwy, otwarty do ludzi - takim odebrali go też polscy fani.

    

Sandra ze swoim partnerem podczas rozdawania autografów

      Podczas pobytu w Büsum Sandra zgodziła się udzielić wywiadu adminom Cretuworld, chcąc w ten sposób wyjaśnić wiele niejasności i plotek krążących wokół jej osoby, a także wyjaśnić sprawy źle przedstawione przez media. W trakcie rozmowy ujawniła również wiele szczegółów dotyczących jej albumu, który powinien ukazać się na przełomie marca i kwietnia 2009. Przedstawiła swoje plany, zamierzenia, zdradziła fanom m.in., że na najnowszym albumie będzie 12 piosenek, będą to głównie szybkie kawałki, występy sceniczne zostaną kompletnie zmienione, pojawi się zespół i 3-4 osobowy chórek, wyjaśniła też dlaczego obecnie wciąż śpiewa z pół-playbacku (nawiązując do publikacji w polskiej prasie). Wytłumaczyła, że jej otyłość nie wynika z nadużywania alkoholu, jak sugerowały (polskie) media, ale z konieczności przyjmowania zastrzyków z powodu zapalenia kaletki maziowej w biodrze, czego skutniem ubocznym jest właśnie przybieranie na wadze. W trakcie rozmowy nie pominięto także kwestii rozwodu i plotek wokół niego krążących. Po raz pierwszy Sandra miała okazję wyrazić publicznie swoje zdanie na ten temat, opowiedzieć swoją wersję wydarzeń. Taka rozmowa była potrzebna nie tyle samej Sandrze, co fanom. Rozjaśniła wiele spraw i rozwiała wiele plotek.

Sandra i Olaf w wywiadzie dla Cretuworld

Podobnie jak poprzedniego roku i tym razem wakacje minęły koncertowo. Do końca roku Sandra dała jeszcze tylko dwa koncerty, oba w Moskwie. W ciągu całego roku padło wiele słów, wiele obietnic dotyczących powstąjcego albumu. Nagrywany w Ameryce, ma być typowo popowy, piosenki mają być szybkie i wesołe, żadnych smutasów, ma być ich 12 plus 4 dostępne przez internet, płyta ma się ukazać na przełomie marca i kwietnia, koncerty mają być z zespołem i chórkiem, piosenki z najnowszego albumu śpiewane na żywo.

      W drugiej połowie stycznia 2009 r. zaczęły pojawiać się najróżniejsze spekulajce na temat nowej płyty Sandry. Aż tu nagle 29 stycznia na stronie Crocodile Music pojawiła się wiadomośc od menadżera, której chyba nikt się nie spodziewał. W jednej chwili fani dowiedzieli się o występie w telewizji RTL, nowym singlu oraz nowej płycie!
13 lutego Sandra była gościem programu "Die Ultimative Chartshow" (już po raz trzeci), wykonała w nim medley "Maria Magdalena" i nowej piosenki "In A Heartbeat", której singiel ma ukazać się w sklepach już 6 marca.
Ale chyba wiadomością dnia okazały się informacje o nowej płycie "BACK TO LIFE", której wydanie zapowiedziano na 27 marca. Na albumie będzie aż 15 utworów. Produkcją albumu znów zajął się Jens Gad, większość piosenek napisał jego brat Toby.
W utworach usłyszymy: chór gospel w "In A Heartbeat", wokal męski w duecie z Thomasem Andersem - "The Night Is Still Young", rap w wykonaniu VA Slim w "Always On My Mind" i głosy Mendeza w "I Wan You" i "Say Love".
Po raz pierwszy Sandra wyda płytę szybciej, aniżeli była zapowiadana. Koniec 2009 roku okazał się być jego marcem!
Ale to nie wszystko. Wspomniana piosenka "The Night Is Still Young" ukaże się również na płycie "GOOD KARMA", Thomasa Andersa, która ma być wydana w kwietniu 2009. Czy będzie to piosenka singlowa? Czy będzie teledysk do "In A Heartbeat"? Jaka będzie okładka "BACT TO LIFE"?
Te pytania na razie pozostaną bez odpowiedzi, ale nie na długo.

      Rok 2009 to w dalszym ciągu występy na żywo. Na ten rok, jak na razie, zaplanowane są dwa koncerty Sandry. Pierwszy to "Die Oldie Nacht" w Bad Segeberg / Niemcy, w dniu 16 maja 2009 r. Kolejnym show, w którym Sandra gościnnie weźmie udział, będzie open-air party o nazwie "Dj Bobo i Przyjaciele". Na to wielkie show Dj Bobo zaprosił swoich przyjaciół artystów z lat 80-tych i 90-tych. Wśród nich są: Sandra, Culture Beat, Captain Hollywood, Real McCoy oraz specjalni goście ze Szwajcarii. Show odbędzie się 1 sierpnia.

Co jeszcze nas czeka w tym roku - dowiemy się już niedługo...

 
   

Strona 1 2 3 4 5 6 7

 
   
Biografię napisali Cathy, Piotr i Inula na podstawie: reportażu z Bravo, artykułu autorstwa P.Woźniaka, fragmentów "Stationen einer Karriere" - oraz własnej wiedzy, spostrzeżeń i przemyśleń.