Biografia
                                                                   
         

       Remixowa płyta spotkała się ze średnim zainteresowaniem, na niemieckiej Top 100 dotarła na miejsce 44. Nie ukazał się żaden singiel z tej płyty, a promocja ograniczyła się jedynie do dwóch wywiadów telewizyjnych - Frühstücksfernsehen w Sat1 oraz Leute Heute w ZDF. W Niemczech na radiowy singiel wybrano nową wersję "Everlasting Love", jednak piosenka ta dosłownie przepadła bez echa, za to w Polsce radiowym singlem była "Around My Heart 2006" i chyba nikt nie spodziewał się tego, co miało nastąpić. Początkowo remix ten grały jedynie lokalne stacje radiowe, ale wkrótce potem także ogólnopolska stacja radiowa ESKA również umieściła ją na swojej playliście. I to był początek, piosenka od razu trafiła na eskową listę. Grano ten utwór kilka razy dziennie. Nagle, ku zaskoczeniu wszystkich, "Around My Heart 2006" zaczęło rozbrzmiewać na antenie RMF FM. Była to ogromna niespodzianka, przy okazji poprzedniego albumu było można tylko pomarzyć, by usłyszeć Sandrę w tak dużej i komercyjnej stacji radiowej. Remix bardzo szybko zyskał sobie przychylność słuchaczy, czego odzwierciedleniem była pozycja na RMFowej Popliście. Utwór dotarł na niej do 2 miejsca, a pozostał na niej przez ponad 2 miesiące (44 notowania). Po ogromnym sukcesie w RMF FM także konkurencyjna stacja Radio Zet zaczęła emitować ten remix, który w rezultacie trafił na składanki hitów obydwu stacji.

      Na luty 2007 r. zapowiedziano premierę 9 już w karierze artystki albumu studyjnego, zatytułowanego "THE ART OF LOVE", który jak wspominała w licznych wywiadach sama wokalistka, ma być swoistym rozliczeniem się z przeszłością, ma być bardzo osobisty i ma otworzyć nowy rozdział w jej karierze. Sandra sama sięgnęła po pióro i napisała większość tekstów, obnażyła się tym przed fanami z bólu i wspomnień z dzieciństwa, rozdrapała wiele ran, ale pokazała też, że dojrzała i jest gotowa zapomnieć o tym co było i z podniesioną głową ruszyć w nadchodzące lepsze jutro, pełne nadziei i nowych wyzwań.
      W listopadzie zapowiedziano, że pierwszym singlem z nowej płyty będzie piosenka "The Way I Am". Wkrótce potem data wydania nowego singla i płyty została ustalona kolejno na 19 i 26 stycznia 2007 r. W oczekiwaniu na premierę fani mieli okazję zobaczyć Sandrę na żywo w Rosji (Discotheque '80 w Moskwie oraz w St. Petersburgu) i w Rumunii (koncert w Piatra-Neamt).

Sandra podczas koncertów

Moskwa St. Petersburg Piatra-Neamt

      W międzyczasie data wydania albumu i singla była kilkakrotnie przekładana, a w grudniu na antenie niemieckiego Radia Saw odbyła się premiera piosenki "The Way I Am" - Sandra zaskoczyła wszystkich nowym brzmieniem, głębszą barwą głosu oraz energią bijącą z tej piosenki.

      Nowy rok (2007) fani powitali 2 stycznia retransmisją moskiewskiego występu Sandry z Discotheque '80. A już 26 stycznia światło dzienne ujrzał singiel "The Way I Am" promujący nowy album - dodatkowym zaskoczeniem dla fanów było wydanie na singlu dwóch (jak sie potem okazało) nowych piosenek nie wydanych na albumie. Takiej Sandry jeszcze nie znaliśmy - zmieniła się, już nie jest tą grzeczną dziewczynką z lat 80-tych. "The Way I Am" to dynamiczne brzmienie, a wszystko nowe i tak odmienne od dotychczasowej Sandry. Apetyt osiągnął apogeum. Fani nie mogą doczekać się płyty "THE ART OF LOVE", o której ostatnio bardzo dużo się mówi. Promocja singla i płyty rozpoczęła się od dwóch wywiadów telewizyjnych (w programach Zibb i Das!) oraz wywiadów radiowych (m.in. w Radio Berlin i Antenne Brandenburg).

Sandra z reporterką radia Antenne Brandenburg

      Luty 2007 - singiel debiutuje na 50 miejscu niemieckiej listy Top 100 (było to jego najwyższe notowanie), a francuski oddział EMI Music zapowiada wydanie specjalnej edycji albumu "REFLECTIONS" z dodatkowymi remixami oraz singlem (jak się potem okazało singlem cyfrowym oraz w promocyjnym wydaniu winylowym) "In The Heat Of The Night 2007".
      10 lutego Sandra dała koncert w niemieckim Magdeburgu, na którym m.in. po raz pierwszy wykonała "The Way I Am" oraz bonusową piosenkę z tegoż singla "Logical Love".

Koncert w niemieckim Magdeburgu

      23 lutego (w Polsce 26 lutego) w sklepach pojawiła się dziewiąta płyta Sandry "THE ART OF LOVE". Pierwszy raz dzieło szyldowane imieniem SANDRA powstało bez współpracy jej męża Michaela Cretu. Tym razem producentem, współautorem, aranżerem oraz instrumentalistą stał się Jens Gad, człowiek, który pracował z rodziną Cretu już od kilku ładnych lat. Sandra po raz pierwszy wykazała się talentem pisząc większość tekstów, natomiast Jens zapewnił nowe brzmienie, nowe tzn. zupełnie inne niż te, do którego przez lata przyzwyczaiła nas Sandra. Innowacyjne pomysły, jak np. egzotyczne instrumenty (koto), czy dziecięce chórki (wykonane min. przez synów Sandry Nikitę i Sebastiana), zaskoczyły chyba wszystkich. Ale największym zaskoczeniem były niezwykle prywatne, pełne emocji wspomniane teksy piosenek autorstwa samej Sandry, mówiące jaka jest... wrażliwa, szczera, mająca niezbyt szczęśliwe dzieciństwo, pełna wspomnień, do których nie chce się wracać, ale teraz ma więcej siły i jest gotowa o tym opowiedzieć, że miała również złe chwile w życiu. Ten album to jej dziecko, w nocy ciężko pracowała w studio, w dzień zaś zajmowała się domem i rodziną. Ale było warto! Sandra jest zadowolona oraz dumna z samej siebie. "THE ART OF LOVE" to zestaw 13 emocjonalnych, spokojnych, miłych dla ucha brzmień oraz bardzo emocjonalnych tonów. Jest to bardzo szczery, otwarty album mający fascynujący klimat w przepięknej oprawie muzycznej.

Okładka "THE ART OF LOVE"

      Promocja "THE ART OF LOVE" nie ominęła Polski. 24 lutego na antenie RMF FM w programie "Top Ten" można było usłyszeć wywiad z Sandrą. Mogliśmy się z niego dowiedzieć między innymi jakie wspomnienia artystka wywiozła z naszego kraju po koncercie w Płocku, to, że płyta "THE WHEEL OF TIME" uzyskała status złotej płyty oraz kilka ciekawostek o nowym albumie "THE ART OF LOVE". Znaczny wzrost popularności Sandry w Polsce ("Around My Heart 2006" rozbrzmiewało w stacjach radiowych jeszcze długo po wydaniu nowej płyty) spowodował, że firma Pomaton/EMI Music Poland przeznaczyła wiele egzemplarzy krążka "THE ART OF LOVE" na liczne konkursy. Wysiłek się opłacił, płyta trafiła na oficjalną listę sprzedaży OLIS w Polsce, najwyższą pozycją, na którą dotarła było miejsce 26. W Niemczech płyta zadebiutowała na wysokim 16 miejscu Top 100, by niestety po trzech tygodniach się z ową listą pożegnać. Jeśli chodzi o promocję, to ku rozpaczy fanów nie powstał żaden teledysk do "THE WAY I AM". Na otarcie łez fani dostali bonusowe piosenki na singlu, ale nie spodziewali się, że to nie jedyna taka niespodzianka.

      26 marca we Francji ukazała się specjalna edycja "REFLECTIONS - Special Edition", zawierająca dodatkowe 3 remixy: dwa "In The Heat Of The Night" oraz jeden "Maria Magdalena" - wykorzystano w nich wyłącznie nie publikowane wcześniej inne linie wokalne. W Niemczech edycja ta została wydana w liczbie 3 tysięcy egzemplarzy.

      Kwiecień to zapowiedź drugiego singla. Premiera "What Is It About Me" odbyła się 18 maja, czyli w dzień urodzin Sandry i jej męża. Fani nie mogli sobie wymarzyć lepszej niespodzianki, gdyż na tymże singlu również znalazły się dwie bonusowe piosenki, tym bardziej, że okazały się one innymi wersjami znanych już piosenek - "What's Left To Say" przemieniło się we francuskie "Les Qu'est-Ce Que C'est", a "Silence Beside Me" przybrało postać hiszpańskiego "Silencio A Mi Lado". Tym razem klipu również nie nagrano.

Sandra na koncercie w Kazachstanie

      Maj to także koncert Sandry w Kazachstanie, w mieście Alma-Ata. W repertuarze koncertu nie znalazły się nowe kompozycje, wbrew zapowiedziom Sandry.
      Natomiast 3 czerwca fani w końcu doczekali się pierwszego występu telewizyjnego Sandry z nowym repertuarem.

Sandra w programie ZDF-Fernsehgarten

      W stacji ZDF, w programie na żywo "Fernsehgarten" Sandra wykonała "What Is It About Me", a na jego zakończenie zaśpiewała "Marię Magdalenę". W Polsce zrezygnowano z singla "What Is It About Me", i do stacji radiowych trafił cyfrowy singiel "All You Zombies", którego można już było usłyszeć w wielu stacjach, w tym w RMF FM - piosenka weszła jako nowość na miejsce 13 RMF-owskiej Poplisty. A Radio Zet długo reklamował "THE ART OF LOVE" w swoim banerze na stronie głównej.

Promocja płyty TAOL w Radio ZET

      Niestety singiel "What Is It About Me" przeszedł bez echa, nie pojawił się na niemieckiej Top 100, co miało swoje konsekwencje. Planowany trzeci singiel "Put Your Arms Around Me" nigdy się nie ukazał. Promocja najnowszego albumu ograniczyła się do jednego dłuższego wywiadu w tv (4.06.2007 - Hier ab Vier) oraz do kilku koncertów.
  

 
   

Strona 1 2 3 4 5 6 7

 
   
Biografię napisali Cathy, Piotr i Inula na podstawie: reportażu z Bravo, artykułu autorstwa P.Woźniaka, fragmentów "Stationen einer Karriere" - oraz własnej wiedzy, spostrzeżeń i przemyśleń.