Biografia
                                                                   
         

       Po w miarę wielkim sukcesie pierwszego singla wszyscy oczekiwali płyty. Wydanie jej zapowiadano na początek 2002 roku, ale jak się potem okazało, z powodu choroby Michaele prace nad nim trochę się opóźniły. Miesiąc przed wydaniem WOT na rynek trafił drugi singiel "Such A Shame" (wydany 25 marca 2002), niestety nie zdobył już on tak dużej popularności jak pierwszy, dotarł do 76 miejsca Top 100. Firma płytowa Sandry nie zdecydowała się na nakręcenie klipu do tejże piosenki, tłumacząc, że zaoszczędzone pieniądze przeznaczą na kampanię reklamową samego albumu.
      W lutym zapowiedziano wydanie płyty "THE WHEEL OF TIME" na 22 kwietnia. Termin jeszcze raz był przekładany z powodu zmiany okładki albumu, by w końcu 29 kwietnia 2002 roku ujrzeć światło dzienne! To było wielkie wydarzenie!

Płyta "The Wheel Of Time"

      Całkowicie nowa płyta, na którą fani czekali przez długich 7 lat! Ale warto było! Na płycie znalazło się 11 wspaniałych, nowych, rewelacyjnych piosenek! Wśród nich aż 4 (właściwie 5, ale o tym za chwilę) przeróbki:"Motivation" z repertuaru Inker and Hamilton, "Silent Running" - Mike and the Mechanics, "Such A Shame" - Talk Talk oraz "Free Love" - Depeche Mode. Potem pojawiły się plotki, iż jeszcze jedna piosenka była wcześniej nagrana, chodzi o "Perfect Touch" - w 1988 roku wydała ją niejaka grupa Art, chociaż sama Sandra twierdzi, że nie jest to cover i że napisali ją specjalnie dla niej Wolfgang Filz i Peter Ries (znany pod pseudo Marc Cassandra). No cóż, nie jest aż tak bardzo ważne czyja to piosenka, ważne jest, że Sandra wykonała ją oszałamiająco i tylko to się liczy.
      Ale wróćmy do samego albumu. Zadebiutował on na bardzo wysokim, słynnym już 8 miejscu Top 100. Było to miłe zaskoczenie chyba dla wszystkich. Wspomniana wyżej kampania reklamowa ograniczyła się do kilkunastosekundowego spotu jedynie w jednej (bez komentarza) niemieckiej stacji telewizyjnej Sat1, która była jednocześnie patronem medialnym płyty. Są różne teorie na temat poprawności działania firmy płytowej Sandry, promowania jej, itd. - ale ocenę pozostawiam Wam. Faktem jest, że płyta tak szybko jak się pojawiła na niemieckiej liście, równie szybko z niej zniknęła. Zaplanowane wydanie trzeciego singla "Forgive Me" zostało anulowane, mimo że promocyjne egzemplarze zostały rozesłane do rozgłośni radiowych w Niemczech. Fani byli oburzeni! Przez bardzo długi czas wyrażali swoje negatywne zdania na wielu internetowych forach Sandry. Firma Virgin najwyraźniej poczuła się winna, 21 sierpnia 2002 roku zapowiedziano wydanie singla "I Close My Eyes". Singiel ostatecznie ukazał się 11 listopada 2002 roku, dotarł jedynie (a może aż) do 93 miejsca Top 100 bez jakiejkolwiek promocji. 15 listopada Sandra wystąpiła w niemieckiej, lokalnej stacji TV MDR w programie "Musik Für Sie", wykonując "I Close My Eyes" oraz wiązankę swoich trzech przebojów - "Secret Land '99", "Maria Magdalena '99" i "Johnny Wanna Live".

          
Sandra w programie MDR - "Music für Sie"

      24 marca 2003 roku została wydana płyta pod tytułem "THE ESSENTIAL", nie było to jednak nic innego jak "18 GREATEST HITS" w nowym opakowaniu.

      8 września 2003 fani doczekali się miłej niespodzianki. Jest to bowiem data wydania pierwszego DVD Sandry zatytułowanego "THE COMPLETE HISTORY" i zawierającego wszystkie oryginalne teledyski z osiemnastoletniej kariery Sandry, a także kilka dodatków oraz niespodzianek. Wydawnictwo to zadebiutowało na 94 miejscu niemieckiej Top 100.

Screenshot z DVD "The Complete History"

      W tym samym dniu, w którym trafiło w nasze ręce Sandry DVD, w całej Europie ukazał się nowy album Enigmy "Voyageur". Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, głos Sandry można usłyszeć w kilku kompozycjach, min. w promującym płytę singlu tytułowym "Voyageur". Bardzo miło jest usłyszeć szepty pani Cretu tym bardziej, iż na poprzednich wydawnictwach było ich zdecydowanie mniej.

      Od września 2003 roku nie pojawiają się żadne nowe informacje odnośnie planów muzycznych Sandry w przyszłości. Natomiast co jakiś czas można usłyszeć lub poczytać o piosenkarce w radiu i prasie. Wielkim zaskoczeniem był jej występ w programie "Sound der 80er", emitowanym w niemieckiej stacji ZDF.

Sandra podczas występu w programie "Sound der 80er"

      Plotka głosiła, że Sandra odrzucała kolejne propozycje wystąpienia w poprzednich edycjach tegoż show. 27 maja 2004 roku brawurowo wykonała w nim (niestety z playbacku) swój megahit "Maria Magdalena". Zauważyć można było, że była niezwykle zadowolona stając ponownie na scenie.
      Może znowu zapragnęła występować, gdyż wkrótce potem zapowiedziano jej koncert! Szczęśliwym miastem, które dostąpiło zaszczytu goszczenia Sandry okazało się niemieckie Drezno.
      2 października odbył się ów koncert pt. "Kult der 80er". Sandra pojawiła sie na scenie, jako gwóźdź programu, po innych wykonawcach (The Twins, Ken Laszlo, Mike Maaren). Kilka minut po północy (czyli już 3 października) Sandra zaczęła swój występ od "Maria Magdalena" a skończyła (uwaga niespodzianka) też tą piosenką z tym, że wersją z roku 1999.

Sandra na koncercie "Kult der 80er"

      Prasa informowała, iż był to pierwszy koncert Sandry od 9 lat, jednak można zakwestionować tę informację, ponieważ Sandra nie występowała w 1995 roku nawet w tv, bo jak wszyscy wiedzą rok ten był rokiem "przy nadziei", a co dopiero mówić o koncertach. Raczej był to pierwszy koncert od 1992 roku, kiedy to Sandra promowała płyty "Close To Seven" i "18 Greatest Hits".

      Styczeń 2005 - kolejny show na żywo...

Sandra w programie "Best of Formel Eins - Die Show"

      Sandra pełna energii i sexapilu wystąpiła w telewizyjnym programie "Best of Formel Eins - Die Show", o którym fani wiedzieli już w grudniu poprzedniego roku. Jak zwykle wokalistka zadziwiła nas nowym ubiorem, fryzurą i subtelnym makijażem - zupełnie jak za dawnych lat. Potem kolejne miesiące ciszy... pozornej ciszy...
      W czerwcu machina rusza pełną parą. Na ten miesiąc planowany był koncert w Güstrow. Jednak jak życie pokazało los bywa czasami okrutny i Sandra z powodu choroby nie mogła tego dnia pojawić się na scenie i zaśpiewać dla setek fanów, którzy przyjechali z różnych stron świata, by zobaczyć ją na żywo.
      W sierpniu do fanów dociera wiadomość: Sandra właśnie nagrała nową piosenkę w duecie z DJ Bobo. Utwór nosi nazwę "Secrets Of Love" i będzie wydany na albumie DJ Bobo na przełomie października/listopada 2005 roku. Planowany jest także singiel tego utworu - nieoficjalnie mówi się, że w sklepach będzie w marcu przyszłego roku. W listopadzie Sandra i DJ Bobo przyjeżdzają do Disneylandu w Paryżu, aby w przepięknej, bajkowej scenerii nakręcić teledysk.

Sandra i Dj Bobo podczas kręcenia klipu
"Secrets Of Love" w Disneylandzie

      Sandra będzie także towarzyszyła DJ Bobo w promocji nowej piosenki, co oznacza, że będziemy ją częściej widywać zarówno na scenie jak i na szklanym ekranie.
      We wrześniu 2005 roku mogliśmy podziwiać Sandrę na scenie w wykonaniu "Everlasting Love" w programie "Die Ultimative Chart Show", gdzie przeprowadzono z nią również obszerny wywiad.

Sandra w wykonaniu "Everlasting Love"

      Mimo, iż rok 2005 jest to jubileusz dwudziestolecia pierwszego wielkiego przeboju Sandry "Maria Magdalena", nie doczekaliśmy się żadnego nowego krążka ani singla. Ostatnie wydarzenia świadczą jednak o tym, że piosenkarka na dobre wychodzi z zacisza domowego ogniska i wraca na muzyczną scenę.

      Rok 2005 pełny wydarzeń i obietnic zapowiada jeszcze ciekawszy rok 2006, który śmiało można nazwać rokiem Sandry. Liczne wywiady telewizyjne, prasowe, koncerty... o Sandrze mówi się coraz częściej i coraz głośniej.
      W lutym premiera długo oczekiwanego teledysku "SECRETS OF LOVE" - natomiast 3 marca singiel jest dostępny w sklepach muzycznych w Europie. I co za tym idzie ruszyła także promocja tej piosenki. Pierwsze miesiące roku są bogate w liczne programy telewizyjne z udziałem Sandry i DJ Bobo (m.in. TV Total, Verstehen Sie Spaß, Chartbreak Hotel), wiele pisze na ich temat także prasa.

Sandra i Dj Bobo w prasie szwajcarskiej

      "Secrets Of Love" debiutuje na wysokich miejscach europejskich list przebojów, tym samym otwierając Sandrze drogę do kolejnego sukcesu. Dzięki temu Sandra często zapraszana jest do wzięcia udziału w przeróżnych imprezach koncertowych. I tak 4 marca podczas koncertu "Die 80er Kult-Party" w Schwerin, na którym Sandra była jednym z głównych gości imprezy, wokalistka podała fanom bardzo radosną informację - już za trzy tygodnie ukaże się jej nowy Remix Album. Jednak wbrew zapowiedziom Sandry płyta zostanie wydana dopiero po lecie.

Sandra na żywo w Niemczech
Schwerin

Bietigheim

Güstrow

          
Dortmund                                   Ferdinandshof

      Czerwiec i lipiec były bardzo szczęśliwymi miesiącami dla fanów, mogliśmy naszą ulubioną wokalistkę spotkać na wielu koncertach w Niemczech m.in. "Maniac 80er Party" w Bietigheim, "Sky Family Day" w Güstrow, "Das 80er Festival" w Dortmund oraz "NDR Sommertour 2006" w Ferdinandshof, a co dla polskich fanów najważniejsze - 3 czerwca gościła także w Polsce podczas obchodów "Dnia Chemika" organizowanych przez ORLEN. Sandra obdarowała nas swoimi występami, wielu z nas miało okazję zdobyć autograf, pstryknąć wspólną fotografię, a nawet zamienić
z nią kilka słów.

Sandra i jej fani w Płocku

      W jednym z wywiadów prasowych Sandra zdradziła tytuł najnowszego albumu studyjnego, o którym było wiadomo jedynie tylko tyle, iż będzie trójjęzyczny oraz będzie zawierać "Love Is A Price" - drugą piosenką wspólnie nagraną z DJ Bobo. Jego tytuł brzmi "THE ART OF LOVE", a data jego wydania będzie zależeć od powodzenia "REFLECTIONS" - czyli wcześniej zapowiadanego oraz niecierpliwie oczekiwanego przez fanów albumu zawierającego remiksy największych hitów piosenkarki. Płyta pojawiła się
w sklepach 29 września i mimo, iż na krążku są znane już wszystkim utwory, nie jest to tradycyjny album z remiksami, ponieważ wszystkie podkłady muzyczne zostały nagrane na nowo, wzbogacone o wyjątkowe brzmienie, być może dlatego, że zostały wyprodukowane przez nowych producentów. Wyjątek stanowi "Everlasting Love", którego wokal został nagrany całkowicie od nowa - przerobiony na piękną, romantyczną balladę.

Okładka płyty "REFLECTIONS"


 
   

Strona 1 2 3 4 5 6 7

 
   
Biografię napisali Cathy, Piotr i Inula na podstawie: reportażu z Bravo, artykułu autorstwa P.Woźniaka, fragmentów "Stationen einer Karriere" - oraz własnej wiedzy, spostrzeżeń i przemyśleń.