FAQFAQ SzukajSzukaj LudzieLudzie GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościP.M.  RegułyReguły  ZalogujZaloguj
BŁĘDY ORTOGRAFICZNE !!!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sandra.org.pl Strona Główna -> FORUM
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Autor Wiadomość
Cathy
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

PostWysłany: Sob Lut 07, 2009 2:12 pm    Temat postu: BŁĘDY ORTOGRAFICZNE !!! Odpowiedz z cytatem

Kochani, przykro o tym pisać, ale coraz więcej osób na forum nie przestrzega punktu 11 Regulanimu forum:

XI. Prosimy o przestrzeganie w miarę możliwości podstawowych zasad ortografii i unikania częstych literówek. Przed wysłaniem wiadomości można ją przeczytać w celu poprawienia pewnych błędów ...

Nie jesteśmy małymi dziećmi, a ortografii każdy z nas się uczył już w klasie 2 SP. Niektórych użytkowników forum błędy typu np. KTURY, bardzo drażnią i wcale się im nie dziwię. Stąd moja i nie tylko moja prośba: proszę przestrzegać zasad ortograficznych, sprawdzać posty przed wysłaniem i zedytować swoje już napisane posty w celu poprawienia błędów (przynajmniej te nowe).

NIEPRZESTRZEGANIE REGULAMINU WIĄŻE SIĘ Z PEWNYMI KONSEKWENCJAMI! PO TO REGULAMIN ZOSTAŁ NAPISANY, ŻEBYŚCIE GO PRZESTRZEGALI!!!

Ostatnio zmieniony przez Cathy dnia Sob Lut 07, 2009 9:32 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Autor Wiadomość
Joe Chip
JUNIOR Member
JUNIOR Member

PostWysłany: Sob Lut 07, 2009 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że ja nie robię błędów. gwizdze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Autor Wiadomość
gioya77
SENIOR Member
SENIOR Member

PostWysłany: Sob Lut 07, 2009 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cathy Dziękuję Bardzo za zrozumienie.
Powrót do góry
Autor Wiadomość
Artur
SENIOR Member
SENIOR Member

PostWysłany: Sob Lut 07, 2009 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sie staram i wiem ze chyba robie bledy. Wyjechalem z polski 20 lat temu, wiec mialem wtedy 8 lat. Ale mysle ze z moim pismem nie jest tak zle.
Autor Wiadomość
Cathy
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

PostWysłany: Sob Lut 07, 2009 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy robi błędy, w Twoim przypadku jest to zrozumiałe - w miarę możliwości będziemy poprawiać. Jednak po to na forum jest opcja Podgląd czy Edit, by można było poprawić swoją wypowiedź.

Byłabym wdzięczna za zwracanie uwag na PM!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Autor Wiadomość
Viola
EXTRA Member
EXTRA Member

PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze, az sie boje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Autor Wiadomość
Inula
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Viola napisał:
Kurcze, az sie boje...

bój, się bój Laughing

ale tak po prawdzie to nie nas i nie innych użytkowników forum. Człowiek jeśli za młodu nie przykłada uwagi do czegoś tak małego jak ortografia potem już pisze coraz gorzej. Potem mając dzieci nie potrafi ich nauczyć tego bo sam nigdy nie zwracał na to uwagi. Bywam na kilku forach i wszędzie jest ten sam problem, wszędzie adminki proszą o nie popełnianie rażących błędów ortograficznych, o niemieszanie stylów, czcionek itd. I wszędzie reakcja jest taka sama - mimo, że skrycie większość przyznaje rację osobie piszącej dany post, to ona i tak dostaje 'w łeb' za to co zrobiła. Ale prawda jest taka, że ktoś to musiał napisać w końcu, i padło na Cathy. Jej zadaniem jako admina i moderatora było napisać taką uwagę SKIEROWANĄ DO OGÓŁU A NIE DO KONKRETNYCH OSÓB, naszym [jako użytkowników] jest przyjąć to do wiadomości ale nie odbierać tego zbyt osobiście. Każdy przecież popełnia błędy, niektóre wynikają z pośpiechu, inne z innego powodu. Ale byki typu 'ktury', rownierz, durzy itp. wynikają raczej z braku wiedzy albo szacunku do języka polskiego. Zresztą, przecież w przeglądarkach zawsze można sobie ustawić sprawdzanie pisowni, wtedy zawsze każdy byk zostanie podkreślony na czerwono i problem z głowy Wink

_________
no i mi się dostało Wink
nie popełnianie - niepopełnianie - to nie wiem gdzie napisałam ;P
nie mieszanie się - niemieszanie się - poprawione
o wadze zamiast uwadze nie wspomnę Laughing - poprawione

Ostatnio zmieniony przez Inula dnia Wto Lut 10, 2009 2:14 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Autor Wiadomość
Cathy
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 2:00 pm    Temat postu: Re: BŁĘDY ORTOGRAFICZNE !!! Odpowiedz z cytatem

Cathy napisał:
NIEPRZESTRZEGANIE REGULAMINU WIĄŻE SIĘ Z PEWNYMI KONSEKWENCJAMI! PO TO REGULAMIN ZOSTAŁ NAPISANY, ŻEBYŚCIE GO PRZESTRZEGALI!!!

Ja odniose sie jeszcze do tego, co napisalam czerwonym kolorem - to zdanie tyczy sie calosci regulaminu, nie tylko fragmentu o bledach ort. Dodam, ze po to zostal ten ragulamin stworzony (i jest na wiekszosci for), by bylo wiadomo, co nam wolno a czego nie, bo potem Admini odpowiedaja za ewentualne problemy.
Powrót do góry
Autor Wiadomość
michau25
SENIOR Member
SENIOR Member

PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inula napisał:
no i mi się dostało Wink
nie popełnianie - niepopełnianie - to nie wiem gdzie napisałam ;P

tutaj Laughing
Inula napisał:
adminki proszą o nie popełnianie rażących błędów
Powrót do góry
Autor Wiadomość
Cathy
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michau25 Ty tez w koncu wpadniesz i zrobisz jakis blad, ale wiesz co, ja Ci ich wytykac nie bede.
Inuli jakos potrafiles napisac na PM. Milo mi!
Powrót do góry
Autor Wiadomość
michau25
SENIOR Member
SENIOR Member

PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cathy napisał:
michau25 Ty tez w koncu wpadniesz i zrobisz jakis blad, ale wiesz co, ja Ci ich wytykac nie bede.
Inuli jakos potrafiles napisac na PM. Milo mi!

ale mi cudze bledy nie przeszkadzaja, dopoki ktos kto je sam robi nie zaczyna straszyc konsewkencjami za ich popelnianie Rolling Eyes
sam tez je popelaniam, jak kazdy Wink
Powrót do góry
Autor Wiadomość
Cathy
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie straszylam konsekwencjami za bledy, tylko za nieprzestrzeganie regulaminu - to sa dwie rozne rzeczy - pozatym wyzej to wyjasnilam. Dodatkowo, moj 1 post nie byl nakazem, tylko prosba, nie tylko moja prosba.
Powrót do góry
Autor Wiadomość
Aneta J.
EXTRA Member
EXTRA Member

PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bravo Cathy , masz całkowitą rację Smile

hehehehee Ja się staram żeby byków nie robić , ale może gdzieś kiedyś coś było gwizdze a jak było to przepraszam bije poklony shades
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Autor Wiadomość
ALEKSANDEREK
JUNIOR Member
JUNIOR Member

PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny mają rację. Jak wszyscy będą pisać swoje posty jak Bóg da to jak to forum będzie wyglądało? Oczywiście zgadzam się,że każdy popełnia błędy i mamy do tego prawo,ale i obowiązek kontrolowania tego jak i co piszemy. Zawsze w miły i kulturalny sposób możemy komuś napisać,że popełnił błąd. Teraz już się nie sprzeczajcie bo nie miło się zrobiło a ja tu wchodzę, żeby poczytać jak fani i nie tylko miło sobie dyskutują na różne tematy. Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum sandra.org.pl Strona Główna -> FORUM Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: